Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

No
Marzec 10, 2017

5 metod jak obniżyć koszt ubezpieczenia mieszkania

Spośród wszystkich rodzajów ubezpieczeń polisa mieszkaniowa jest najtańsza, ponieważ składkę płaci się tylko raz do roku i do tego w wysokości zbliżonej do większych zakupów w sklepie spożywczym. Ale, jak się okazuje, i z tej sumy można wycisnąć jeszcze coś dla siebie.

najlepsza-polisa-mieszkaniowa

To, o ile polisa będzie tańsza, zależy w dużej mierze o zastosowanej metody oszczędności. Towarzystwa ubezpieczeniowe nieraz same proponują klientom korzystne obniżki, ale można też liczyć na sezonowe promocje, choć w przypadku ubezpieczeń mienia pora roku nie wpływa na cenę polisy. Warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce i nie tylko zdobyć kompleksową ochronę posiadanego mienia, ale nie dać się naciągnąć na przepłaconą składkę.

Metoda 1 – dwie polisy w jednym towarzystwie

Zanim zdecydujemy o zakupie polisy mieszkaniowej w konkretnym towarzystwie ubezpieczeń, warto zorientować się czy z racji posiadania jednego ubezpieczenia (np. OC na samochód) nie otrzymamy zniżki przy zakupie drugiej i kolejnej polisy. Taki program lojalnościowy stosuje coraz więcej firm ubezpieczeniowych. Klient może zapłacić nawet 20% za ochronę nieruchomości.

ubezpieczenie mieszkania

Metoda 2 – kontynuacja umowy

Kończący się termin polisy mieszkaniowej sprawia, że obie strony umowy powinny być zainteresowane kontynuowaniem umowy. Ubezpieczony, ponieważ może liczyć na zniżkę (np. z tytułu braku szkody) i ubezpieczyciel, dla którego jest to najłatwiejszy sposób pozyskania nowego-starego klienta.

Metoda 3 – umowy dodatkowe

Wiadomo, że im szerszy zakres ubezpieczenia, tym większa szansa na otrzymanie środków w ramach odszkodowania. Tyle że niewiele osób dogłębnie analizuje ofertę polisową pod katem przydatności danego rozszerzenia. Jest spora szansa na zaoszczędzenie dodatkowych kilkudziesięciu złotych, jeśli wcześniej ustalimy składniki, jakie ma zawierać polisa mieszkaniowa. Wykupywanie rozszerzenia od powodzi, jeśli dom znajduje się na wzniesieniu, mija się z celem.

Metoda 4 – umowa długoterminowa

Co prawda, towarzystwa ubezpieczeniowe stosują powszechnie 12-miesięczny okres ochrony nieruchomości, ale część z ofert zawiera zapis o dwu czy nawet trzyletniej ochronie. Wówczas koszt całkowity jednego roku jest porównywalnie mniejszy.

Metoda 5 – porównywarka ubezpieczeń

Nic nie działa na konsumentów bardziej zachęcająco niż poznanie cen konkurencji względem posiadanego produktu. W przypadku ubezpieczeń zasada ta również się sprawdza. Skorzystanie z porównywarki ubezpieczeń sprawi, że w kilkanaście sekund otrzymamy nawet do pięciu ofert zgodnych z uzupełnionymi wcześniej wytycznymi.

W porównywarce możemy ubezpieczyć również inne sprzęty o czym można przeczytać w tych poradnikach:

Korzystanie z porównywarki ma jeszcze jedna zaletę – towarzystwa ubezpieczeniowe kierują na ten kanał dystrybucji specjalne promocje sezonowe, więc zdarzają się okazje, gdy polisa mieszkaniowa będzie tańsza nawet o 20-30% lub więcej.

About The Author

admin

Comments are closed.