Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

Możliwość komentowania Ubezpieczenie mieszkania – jakich błędów nie popełniać? została wyłączona
Wrzesień 24, 2014

Ubezpieczenie mieszkania – jakich błędów nie popełniać?

Wybór ubezpieczenia mieszkania lub domu nie dla każdego jest oczywisty – tym bardziej, jeżeli klient towarzystwa ubezpieczeniowego wcześniej nie miał z ubezpieczeniami dotyczenia. Wyłączenia odpowiedzialności, franszyzna integralna, niedoubezpieczenie – dla takiej osoby te pojęcia stanowią zagadkę. Nie trudno o pomyłkę i zły wybór, poddanie się marketingowej mowie agenta ubezpieczeniowego, niezrozumienie umowy – ba, a nawet jej nieprzeczytanie! Dzisiaj przedstawiamy błędy przy wyborze ubezpieczenia mieszkania. Właśnie jednym z nich jest zignorowanie OWU.

ubezpieczenie mieszkania

Jeżeli ubezpieczający się chcą mieć dobre ubezpieczenia mieszkań, nie mogą kupić kota w worku i podpisać umowy, której nie przeczytali. A niestety zdarzają się tacy klienci towarzystw ubezpieczeniowych – i to oni mają później najwięcej pretensji. W OWU możesz znaleźć np. informację o tym, jakie dodatkowe umowy są dostępne (część z nich została wymieniona na tej stronie: najlepszeubezpieczeniemieszkania.pl/dobre-ubezpieczenie-mieszkania-jak-wybrac/), jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela, ile masz czasu na zgłoszenie szkody. OWU powinno być obowiązkową lekturą dla każdego, kto wybiera ubezpieczenie mieszkaniowe. Musisz znać wyłączenia odpowiedzialności, aby wiedzieć, kiedy nie dostaniesz odszkodowania. Nie można myśleć, że nasza nieruchomość jest ubezpieczona na wypadek wszystkich losowych zdarzeń, ponieważ tak nie jest. Klient TU powinien być świadomy swoich praw i obowiązków.

Innym błędem jest zawyżanie wartości swojej nieruchomości oraz elementów ruchomych i stałych. Podwyższenie sumy odszkodowań nie oznacza, że od ubezpieczyciela dostanie się więcej pieniędzy z tytułu poniesionych szkód. Odszkodowanie musi wystarczyć tylko na naprawienie szkody częściowej lub całkowitej, odkupienie nowej, takiej samej rzeczy, która uległa zniszczeniu lub została ukradziona.

Suma odszkodowania z tytułu pożaru i innych zdarzeń losowych =/= suma odszkodowania z tytułu kradzieży z włamaniem! O ile w wyniku pożaru możesz stracić cały dobytek, o tyle łupem włamywacza nie padną wszystkie przedmioty, tylko te wartościowe, z których można odnieść korzyść materialną.

Zastanów się dobrze nad wybraniem dodatkowych opcji. Przemyśl, czy może Cię w ogóle spotkać takie zdarzenie losowe, które uprawniałoby Cię do otrzymania odszkodowania z tytułu umowy dodatkowej. Na pewno chcesz płacić więcej niepotrzebnie?

Powyższe wskazówki powinny pomóc Ci w wyborze taniego i dobrego ubezpieczenia mieszkania i domu.

About The Author

admin

Comments are closed.