Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

No
Listopad 16, 2016

Ubezpieczenie nieruchomości od powodzi

Każda polisa na dom i mieszkanie jest ważna przez 12 miesięcy. To wielka zaleta tego typu produktów ochronnych, ponieważ w ciągu roku naszą nieruchomość może spotkać niejedno zdarzenie losowe jak, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, nadmierna liczba opadów i w efekcie powódź oraz lokalne podtopienia.

Wielu mieszkańców zastanawia się czy nieruchomość położona na terenie zalewowym, czyli w pobliżu rzek i zbiorników wodnych, może być objęta polisą? Towarzystwa Ubezpieczeniowe stosują różne zabiegi, aby uchronić się przez zalewem odszkodowań z tytułu zalania (podtopienia).

Uwaga na wyłączenia odpowiedzialności

Jednym z takich sposobów jest stosowanie karencji, czyli zapisu w umowie ubezpieczenia o okresie, w trakcie którego TU nie wypłaci odszkodowania. Mimo że polisa jest ważna, a woda z powodzi zalewa kondygnacje i piwnice bloku czy wdziera się na posesje domów jednorodzinnych.

Innym sposobem, stosowanym w formularzu porównywarki ubezpieczeń, jest odpowiednie konstruowanie pytań. Odpowiedzi na nie mają niebagatelny wpływ na wysokość składki. W formularzu pojawia się opcja:

liczba powodzi od 1997 roku

ubezpieczenie mieszkania

 

Przyszły ubezpieczony może zaznaczyć zero, ale i odpowiedź „5 i więcej”. Oczywiście, im więcej powodzi na danym terenie, tym wyższa składka ubezpieczenia, a w niektórych przypadkach można spotkać się z brakiem ofert.

Nie warto podawać fałszywych danych, ponieważ ubezpieczyciel, jeśli miało by dojść do wypłaty odszkodowania, może z łatwością zweryfikować informacje na temat historii powodziowej w okolicy.

Ile kosztuje ubezpieczenie od powodzi?

Posiłkując się wynikami z kalkulatora ubezpieczeń łatwo obliczyć koszt ubezpieczenia domu według stałych kryteriów:

  • dom wolnostojący bez podpiwniczenia,
  • konstrukcja niepalna,
  • powierzchnia użytkowa: 100 mkw.,
  • rok budowy: 2005,
  • miejscowość: Konin.

W zestawieniu należy jeszcze uwzględnić typ ochrony S,M, L i XL. Pakiety różnią się od siebie wysokością sumy ubezpieczenia i zakresem obowiązywania polisy.

About The Author

admin

Comments are closed.