Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu domu?

 

O tanie ubezpieczenie domu i mieszkania możesz zadbać samemu. Aby tak się stało, powinieneś zastosować się do któregoś z poniższych sposobów:

  1. Możesz ustalić wkład własny – fakt faktem, że przez to odszkodowanie będzie niższe, ale otrzymasz również niższą składkę. Musisz sobie przekalkulować, czy takie rozwiązanie będzie dla Ciebie atrakcyjne.

  2. Zawrzyj ubezpieczenie mieszkania lub domu w pakiecie z inną polisą – na przykład samochodu. Otrzymasz wówczas zniżkę na oba te produkty.

  3. Dobrze przemyśl sprawę ubezpieczenia mienia od kradzieży – nie musisz ubezpieczać całości, bo złodziej nie wyniesie przecież z domu wszystkich sprzętów i elementów. Ustal sumę ubezpieczenia, która pozwoli Ci pokryć kradzież najcenniejszych przedmiotów (na przykład telewizora lub sprzętu RTV). Taki zabieg nazywamy: ubezpieczeniem mienia od kradzieży na pierwsze ryzyko.

  4. Opłać składkę na ubezpieczenie jednorazowo – rozłożenie jej na raty spowoduje, że będziesz miał zwyżkę w składce.

  5. No i oczywiście – kup ubezpieczenie mieszkania przez internet. Otrzymasz wówczas dodatkową zniżkę (od 5 do 15% na ubezpieczeniu).

ubezpieczenie mieszkania

To oczywiście nie wszystko. Składkę obniżają również wszelkie zabezpieczenia antywłamaniowe i antyprzepięciowe. To oczywiste, że jeśli wymienisz drzwi na antywłamaniowe, to obniżka składki nie pokryje kosztów remontu. Zauważ natomiast, że będzie to inwestycja na lata, która da Ci pewność i bezpieczeństwo własnego mienia.

Możesz się zastanowić także, czy niewielkie szkody (np. zalanie przez sąsiada, po którym pozostała pamiątka w postaci niewielkiej wilgotnej plamki na suficie:) jest sens zgłaszać do ubezpieczalni. Coś takiego wystarczy zamalować (inna sprawa, że wartość szkody prawdopodobnie wyniesie poniżej wkładu własnego), a w kolejnym roku otrzymasz zniżkę za bezszkodowość. Tu musisz sobie przekalkulować, czy opłaca Ci się zgłaszać szkodę, czy jednak nie.