Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

No
Październik 19, 2017

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Niewiele ponad 30 proc. Polaków wykupuje ubezpieczenie mieszkania. Chociaż zauważalny jest wyraźny wzrost zainteresowania tego rodzaju polisami, wynik nadal jest słaby. Główny powód to dobrowolny charakter ubezpieczenia oraz stereotyp dotyczący wysokiej ceny. W praktyce okazuje się, że polisa mieszkaniowa jest tańsza niż by się mogło wydawać.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Aby poznać cenę polisy, wcale nie musisz wychodzić z domu. Korzystając z serwisów porównywarkowych oraz udostępnianych kalkulatorów, dowiesz się ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania. Dzięki temu przekonasz się, że wcale nie jest to duży wydatek, a kwota dostosowana do Twoich możliwości finansowych.

Wysokość składki zależna od wielu czynników

Nie da się jednoznacznie wskazać ceny ubezpieczenia mieszkania, ponieważ wysokość składki szacowana jest na podstawie wielu parametrów. Istotną rolę odgrywa m.in.:

 • wartość nieruchomości
 • wartość ubezpieczanych ruchomości
 • zakres ochrony ubezpieczeniowej
 • adres nieruchomości
 • stosowane zabezpieczenia.

Wielu ubezpieczycieli zwraca również uwagę na wielkość powierzchni oraz dodatkowe pomieszczenia przynależące do nieruchomości, tytuł prawny, itp.

Ubezpieczenie mieszkania już od 89 zł rocznie

Sprawą oczywistą jest, że im droższa nieruchomość i im szerszy zakres ubezpieczenia, tym wyższa składka. Aczkolwiek w przypadku podstawowej oferty ubezpieczeniowej oraz średniej wartości nieruchomości, polisę można mieć już od 89 zł rocznie.

Należy jednak mieć świadomość, że nie zawsze najtańsze ubezpieczenie jest najlepszym rozwiązaniem. Czasami warto zapłacić kilkanaście złotych więcej, by rozszerzyć zakres ochrony oraz zapewnić sobie większy komfort i bezpieczeństwo w razie nieoczekiwanych zdarzeń losowych.

Zanim wybierzesz polisę, porównaj oferty

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe kieruje się własną polityką, stąd nie ma jednej uniwersalnej oferty. Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z konkretną firmą, porównaj ubezpieczenia mieszkania na Rankomat.pl.

Aby oszacować wysokość składki, podaj takie informacje jak:

 • rodzaj nieruchomości
 • dane ubezpieczającego
 • powierzchnia użytkowa nieruchomości
 • rok budowy
 • liczba powodzi od 1997 roku
 • tytuł prawny.

Ponadto niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe mogą wymagać informacji związanych z przeznaczeniem nieruchomości, takich jak np. wynajmowanie czy prowadzenie w mieszkaniu działalności gospodarczej.

Dzięki temu sprawdzisz ofertę poszczególnych towarzystw i wybierzesz opcję najkorzystniejszą – taką, która odpowiada na Twoje oczekiwania i potrzeby, a jednocześnie będzie dostosowana do możliwości finansowych.

About The Author

admin

Comments are closed.