Formularz kontaktowy

Szukasz ubezpieczenia dla siebie?
Wypełnij krótki formularz - nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

Imie


Numer telefonu


Kontakt
Szybki kontakt
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
Ubezpiecz się już od 157 zł rocznie!
dobra polisa na mieszkanie już od tej ceny!
ZAMÓW UBEZPIECZENIE
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Tanie ubezpieczenia mieszkania
Mieszkanie nie musi być tanie - ale jego ubezpieczenie już tak!
PORÓWNAJ OFERTY ONLINE
 

No
Czerwiec 2, 2017

OC w życiu prywatnym a wynajmowane mieszkanie

Wynajmowanie mieszkań zwłaszcza wśród studentów i młodych ludzi jest powszechnym rozwiązaniem. Kupno własnego mieszkania wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego często jedynym rozwiązaniem jest wynajęcie pokoju.

OC w życiu prywatnym a wynajmowane mieszkanie

Wynajęcie mieszkania obcym ludziom może wiązać się z pewnym ryzykiem. Co jeśli najemca zniszczy mieszkanie, lub np. dojdzie do pożaru? Czy musimy pokryć koszty z własnej kieszeni? Czy to najemca płaci? Nie zawsze pobrana wcześniej kaucja pokryje straty.

Jeśli wcześniej pomyślimy o odpowiednim ubezpieczeniu wraz z rozszerzeniem o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym to nie będziemy musieli się tym martwić, ponieważ wszelkie koszty pokryje Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

ubezpieczenie nieruchomości

Wynajmowanie mieszkanie – jakie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie mieszkania oczywiście nie jest obowiązkowe, ale jeśli decydujesz się na wynajem osobom trzecim polisa mieszkaniowa powinna być podstawowym wyborem. Niestety nasze mieszkanie może być narażone na wiele zniszczeń, jeśli trafi nam się lekkomyślny najemca. Dlatego zakup polisy OC będzie rozsądnym rozwiązaniem. Zazwyczaj Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują wraz z polisą mieszkaniową rozszerzenie właśnie o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują dla wynajmujących wiele ciekawych ofert, np. Warta proponuje klientom ubezpieczenie nawet przed celowym zniszczeniem elementów stałych czy ruchomych mieszkania.

Inter Ubezpieczenia wychodzi naprzeciw potrzebom wynajmujących i proponuje ciekawy dodatek do ubezpieczenia mieszkaniowego – OC Lokator, który gwarantuje ochronę przed szkodami spowodowanymi przez najemców.

Zwykle OC kojarzymy z obowiązkowym ubezpieczeniem samochodowym, jednak OC w życiu prywatnym zapewnia nam ochronę jeśli:

  • nasze dziecko wybije komuś szybę w oknie,
  • potrącimy pieszego jadąc na rowerze,
  • zniszczymy towar w sklepie,
  • zalejemy sąsiada,
  • nasz pies pogryzie przechodnia.

OC w życiu prywatnym jest więc gwarancją wypłaty odszkodowania, jeśli my wyrządzimy komuś krzywdę.

Przed ostateczną decyzją warto porównać kilka ofert, np. Proama zapewnia ochronę OC w życiu prywatnym już w podstawowej wersji, natomiast  Conpensa czy Warta oferuje OC jako dodatek.

Ubezpieczenie dla najemcy

Najemca nie musi martwić się o ubezpieczenie mieszkania. O to powinien zatroszczyć się właściciel,  ale powinien zadbać o ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, ponieważ pokryje ono koszty nieumyślnie spowodowanych zniszczeń w wynajmowanym mieszkaniu czy nawet w mieszkaniu sąsiada, jeśli np. go zalejemy. Takie OC najemcy zabezpiecza mienie ruchome, które znajduje się w mieszkaniu.

OC w życiu prywatnym to korzystne rozwiązanie zarówno dla lokatora, który nie będzie musiał pokrywać kosztów ewentualnych zniszczeń z własnej kieszeni, jak i dla właściciela, który będzie mógł zgłosić szkodę do TU i otrzymać odpowiednie odszkodowanie. Polisa ta jest tym bardziej korzystna, że zapewnia nam szereg innych zabezpieczeń w naszym codziennym życiu.

About The Author

admin

Comments are closed.